Wobenzym – recenzie, skúsenosti, dávkovanie

Wobenzym 300 tabliet

Obsahuje vhodne zostavené enzýmy, ktoré napomáhajú pri pooperačných a poúrazových stavoch, majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy. Celý popis

cena 43,69 €
 • účinnosť pri rôznych zdravotných ťažkostí
 • posilní imunitu
 • úrýchluje ústup opuchov
 • vyššia cena

V dnešnej dobe je dobré vedieť, že aj medzi voľnopredajnými liekmi sa nachádza liek, ktorý dokáže pomôcť pri mnohých problémoch. Do tejto kategórie sa radí aj produkt s názvom Wobenzym, ktorý je určený ľuďom s častými zápalmi, problémami s imunitou či ľuďom s pooperačnými stavmi. 

Wobenzym je dnes považovaný za všeliek, ktorý pomáha nielen v spomínaných oblastiach vyššie, ale taktiež pri mnohých ďalších. Za všetko môže byť najmä jeho skvelé zloženie, na ktoré sa pozrieme aj my.

Čo je Wobenzym

Začnime tak zľahka a to tým, že si Wobenzym predstavíme o niečo lepšie. Wobenzym je výživový doplnok, ktorý obsahuje aktívne enzýmy. Je vhodný pri zápaloch, problémoch s imunitou, na opuchy alebo na pooperačné stavy. Je vhodný predovšetkým pre dospelých, no v za určitých podmienok ho môžu konzumovať aj deti. 

Je celkom ťažké uveriť, koľko skvelých účinkov má Wobenzym na telo. Je to najmä vďaka jeho zloženiu, ktoré obsahuje enzýmy s rastlinným a živočíšnym pôvodom. Tie následne podporujú a zlepšujú rovnováhu v tele. 

Zloženie

Poďme si povedať niečo o slávnom zložení Wobenzymu, ktoré z neho robí tak perfektný výrobok. 

Pankreatín – pankreatín je enzým, ktorý sa získava z pankreasu a obsahuje všetky tri čiastkové druhy pankreatických enzýmov, amylázu, lipázu a proteázu. Tento enzým pomáha čistiť organizmus a je dôležitý pre rozpúšťanie tukov.

Amyláza – ako sme vyššie spomenuli, amyláza je súčasťou pankreatínu. Jej úlohou je štiepenie škrobu na jednoduchšie cukry. Podieľa sa na rozklade bielkovín a tukov. 

Lipáza – ďalší enzým, ktorý je obsiahnutý v pankreatíne. Tento enzým pomáha rozkladať mastné kyseliny a pomáha im dostať sa do krvi a pečene. Napomáha lepšiemu tráveniu. 

Bromelaín – patrí do skupiny proteolytických druhov enzýmov. Je dôležitý pri štiepení bielkovín a získava sa z exotického ovocia, konkrétne z ananásu. Pomáha pri trávení a má protizápalové pôsobenie. Má vysoký obsah vápnika, ktorý podporuje bezproblémové fungovanie a zloženie kostí v ľudskom tele. Bromelaín eliminuje aj vznik krvných zrazenín a zlepšuje hojenie rán. 

Trypsín – úloha tohto enzýmu je štiepiť a vstrebávať bielkoviny z tenkého čreva. Pôsobí protizápalovo a pomáha lepšej činnosti imunitného systému. 

Chymotrypsín – má podobné vlastnosti ako trypsín a spolupracuje s ním. Je zodpovedný za trávenie bielkovín. 

Papaín – enzým pochádza z papáje a používa sa napríklad pri chronickej hnačke alebo pri celiakií. Pôsobí skvelo na žalúdočnú sliznicu a má pozitívne účinky proti opuchom. Pracuje aj na zlepšení imunitného systému.

Rutozid trihydrát – posledným je rutozid trihydrát, ktorý nie je enzým ale flavonoid rastlinného pôvodu. Je dôležitý pre cievny systém a znižuje priepustnosť krvných kapilár, takže pomáha priepustnosti stien. Zmenšuje tvorbu opuchov. Má silný antioxidačný účinok. 

Účinky

Keď už sme sa dozvedeli, vďaka čomu je Wobenzym tak skvelý, poďme si povedať niečo o jeho perfektných účinkoch na celé telo. 

 • Pôsobí protizápalovo – a to najmä pri zápale močových ciest. Pomáha aj pri zápaloch kĺbov či dolných dýchacích ciest. Mnohým ľuďom sa osvedčil aj pri zápale žíl.
 • Pooperačné stavy – tie sme vyššie v článku taktiež spomínali. Poúrazové opuchy či pooperačné stavy sú časté pre ľudí, ktorí si niečím prešli. Ak chcete skrátiť dobu liečby alebo zlepšiť jej priebeh, Wobenzym je liek, ktorý by vám mohol pomôcť. 
 • Imunita – Wobenzym je liek, ktorý je známy svojimi skvelými účinkami na posilnenie imunitného systému. 
 • Opuchy – Wonbeznym skvelo pôsobí aj na opuchy. Látky, ktoré sa v ňom nachádzajú pomáhajú pri speichodnení krvného obehu a zlepšeniu stavu ciev. 
 • Utišuje celkové poruchy zdravia v tele
 • Vhodný aj k liečbe operácií nosa, krku, uší, kĺbov a taktež aj v stomatochirurgií
 • Skvelý pri liečbe reumazimu, artrózy a ťažkostí dolných končatín

Výhodné balenie Wobenzym

800 tabliet Celý popis

cena 95,49 €

Dávkovanie a užívanie

Len správnym dávkovaním a pravidelným užívaním získa človek všetky výhody, ktoré potrebuje. Ak chcete vidieť výsledky, dávkovanie určite dodržujte. 

Dávkovanie u dospelých

Užívanie závisí od toho, na aký účel idete tabletky používať. 

Zahájenie liečby – je s dávkou 3-krát 5 až 3-krát 10 tabliet denne

Pri ústupe symptómov stačí zas udržiavaciu dávku, ktorou sú 3 tablety

To znamená, že na úvod je dôležité aplikovať spomínaných 10 tabliet trikrát denne. Následne je potrebné prejsť na dávku trikrát 5 tabliet denne a potom trikrát denne tri tablety. Ak sa dostanete na udržiavaciu dávku, tam sú už len tri tablety

Poúrazové opuchy (narazenie, podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny) – odporúča sa zahájiť liečbu dávkou 3-krát 10 tabliet denne, podľa klinického stavu (po 7 – 10 dňoch) dávku sa znižuje na 3-krát 3 tabliet denne až do úplného vymiznutia príznakov.

Niektoré pooperačné stavy v chirurgii – liečba sa začína dávkou 3-krát 10 tabliet denne, po ustúpení akútneho stavu (7 – 10 dní) až do ustúpenia príznakov sa pokračuje dávkou 3-krát 5 až 3-krát 3 tabliet denne.

Fibrocystická mastopatia – odporúča sa dávkovanie 2-krát 10 tabliet denne najmenej po dobu 6 týždňov.

Potrombotický syndróm – 3-krát 10 až 3-krát 5 tabliet denne po dobu 5 – 6 týždňov.

Zápaly povrchových žíl – 3-krát 7 až 3-krát 5 tabliet denne po dobu 2 – 3 týždňov.

Reumatoidná artritída – 3-krát 5 tabliet denne po dobu 5 – 6 mesiacov.

Reumatizmus mäkkých tkanív – 3-krát 5 tabliet denne najmenej po dobu 3 – 4 týždňov.

Artrózy – 3-krát 6 tabliet denne po dobu 5 – 6 týždňov.

Mnohopočetná mozgomiešna skleróza 1.-14. deň 3-krát 10 tabliet denne, potom sa prechádza na udržiavaciu dávku 3-krát 3 tabliet denne.

Pri akútnych zápaloch – 3-krát 10 tabliet denne po dobu 2 týždňov, pri chronických a opakujúcich sa zápaloch 3-krát 5 tabliet denne po dobu 3 – 4 týždňov.

Udržiavacia dávka sú tri tabletky. 

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/wobenzym-745899.html

Tabletky by ste mali užívať pred jedlom, približne 30 minút. Treba ich prehltnúť bez toho, aby ste ich rozhrýzli. Zapite ich väčším množstvom vody. 

Dávkovanie u detí

U detí sa určuje dávkovanie podľa hmotnosti – 1 tableta na 6 kg telesnej hmotnosti. Pri deťoch je dávkovanie iné, a preto je dôležité poradiť sa s lekárom. 

V tehotenstve

Pred užívaní tohto lieku počas tehotenstva sa poraďte s Vaším lekárom a to aj vtedy, ak otehotniete v priebehu liečby.

Vedľajšie účinky

Wobenzym je liek, ktorý má skvelé výhody, no nájdu sa aj nejaké vedľajšie účinky, o ktorých by ste mali vedieť.  Liek je obvykle dobre znášanlivý no môže sa stať, že sa objaví zmena farby či zápachu stolice, nevoľnosť, pocit plnosti alebo nafukovanie. 

Vyskúšajte si rozdeliť jednorazové dávky na menšie. Ak ani to nepomôže, Wobenzym by ste mali vysadiť a ísť sa poradiť so svojím doktorom. 

Dôležité je však vedieť, že ak máte nejakú precitlivenosť na určitú látku, ktorú liek obsahuje, určite by ste ho nemali používať. 

Výhody Wobeznymu

 • Zloženie pozostáva z rastlinných extraktov a výťažkov bylín
 • Nemá skoro žiadne vedľajšie účinky
 • Je vhodný aj po pôrode (samozrejme, po konzultácií s lekárom) 
 • Jednoducho sa užíva 
 • Kúpiť ho môžete bez receptu, pretože je to voľnopredajný liek
 • Má široké účinky na rôzne zdravotné problémy
 • Skvelá cena 

Na čo si dávať pozor?

Dávkovanie je celkom vysoké, najmä pri zahojovacom dávkovaní 

Balenie a cena

Na trhu nájdete niekoľko druhov balení, väčšinou po 40, 200 a 800 kapsúl. Je na vás, na ktoré balenie stavíte, no čím väčšie, tým viac sa vám cena určite oplatí. 

Wobenzym 800 tabliet Výhodné balenie 

Cena jednej tabletky 0,11€. Veľké výhodné balenie. Celý popis

cena 95,49 €

Wobenzym 200 tabliet

Cena jednej tabletky 0,15€. Základné balenie. Celý popis

cena 30,99 €

Wobenzym 40 tabliet

Cena jednej tabletky 0,18€. Praktické malé balenie. Celý popis

cena 6,99 €

Ceny sú rôzne v závislosti od predajcov a od celkovej ceny na trhu. Pri veľkosti 40 kapsúl je cena do 10 €, pri veľkosti 200 kapsúl je cena približne 30 – 32 € a pri veľkosti 800 kapsúl je cena v rozmedzí od 98 do nejakých 100 €. 

O výrobcovi MUCOS Pharma

Na záver máme pre vás ešte informáciu o výrobcovi. Značku Wobenzym vlastní spoločnosť MUCOS Pharma GmbH & Co so sídlom v Nemecku. Ide o svetového producenta vitamínových prípravkov čo znamená, že v tomto smere sú skutoční odborníci. 

Vaše skúsenosti

Ja ho kvôli imunite beriem už približne 3 roky. Myslím si že že to dobré keďže odkedy ho beriem tak sa môj zdravotný stav dosť zlepšil a konečne už nebývam vôbec chorá. Predtým keď prišiel chorý kolega do roboty jednu zakašlal vedľa mňa hneď ma to chytilo. Bolo to hrozné, som sa musela úplne vyhýbať chorým ľuďom.
- Danka R., žena

Wobenzym – recenzie, skúsenosti, dávkovanie
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.