Condrosulf – zloženie, účinky, cena, recenzia

Condrosulf 400 mg

Liek obsahuje liečivo sodnú soľ chondroitínsulfátu. Je určený na dlhodobú liečbu degeneratívnej choroby kĺbov (osteoartrózy) Celý popis

cena 11,79 €
 • skvelé účinky
 • desiatky pozitívnych recenzií od zákazníkov
 • voľne dostupný bez lekárskeho predpisu
 • Predáva sa len v malom balení

Pre všetkých, ktorých trápia bolesti a zápaly kĺbov je skvelým riešením Condrosulf. Známy liek, ktorý môžete poznať najmä z televíznych reklám, sa radí medzi jedny z najúčinnejších liekov, na ktoré ľudia stavia v prípade rôznych bolestí a problémov s kĺbami. Zlepšite si aj vy svoj stav užívaním tohto lieku.

Čo je Condrosulf?

Condrosulf je liek, ktorý nájdete ako voľnopredajný liek bez viazanosti na lekársky predpis. Jeho forma sú tvrdé kapsule, ktoré sa jednoducho užívajú. Liek sa využíva pri dlhodobej liečbe degeneratívnej choroby kĺbov, osteoartrózy, artrózy bedrového kĺbu, prstových kĺbov alebo artrózu kolena.

Tento liek je tak skvelý najmä na zoslabenie schopnosti, výkonnosti či funkcie jednotlivých častí kĺbu a ďalších jeho častí v dôsledku vývojových, rodových porúch alebo v dôsledku vyššieho veku ľudského organizmu.

Condrosulf je skvelý najmä pre úľavu od bolesti v pokojnom stave alebo počas záťaže. Je taktiež vhodný na zlepšenie pohybových schopností, ktorých trápia dlhé roky ochorenia kĺbov.

Zloženie a účinné látky

Condrosulf je zložených z niekoľkých látok, no dve z nich sú najdôležitejšie. Tými sú chondroitín sulfát a sodná soľ.

Chondroitín sulfát je veľmi dôležitou a opornou látkou v každej kĺbovej chrupavke v ľudskom tele. Jeho hlavnou funkciou je viazať vodu v chrupavke s cieľom zaistiť jej najideálnejšie mechanicko-pružné vlastnosti. Vďaka tomu si zaistíte bezproblémovú funkciu kĺbov v celom ľudskom organizme.

Okrem toho skvelo regeneruje kĺby u ľudí trpiacich a osteoartritídu a preventívne pôsobí proti vzniku aterosklerózy.

Medzi ďalšie látky, ktoré patria do zloženia Condrosulf, patria:

 • Želatína
 • Magnéziumstearát
 • Oxid titaničitý
 • Chinolínová žltá zložka
 • Indigokarmín

Dávkovanie a užívanie

Správne dávkovanie a užívanie je základom, ktorý by ste nemali porušovať. Len v tom prípade sa dostavia naozaj tie najlepšie výsledky. Dávkovanie Condrosulf nie je vôbec ťažké.

Na začiatku liečby je dávkovanie v objeme dvoch kapsúl dvakrát denne po dobu dvoch týždňov. Na udržiavaciu liečbu sa dávkovanie znižuje a to na dve kapsuly jedenkrát denne po dobu dvoch až troch mesiacov.

Liek užívajte tesne pred, pri alebo po jedle. Zapite ho dostatočne veľkým množstvo vody alebo inej tekutiny. Kapsule nerozhrýzajte ani neotvárajte.

Po skončení liečby je dôležité dať telu pauzu. Po poradení sa s lekárom alebo lekárnikom je možné nasadiť liečbu znova.

Uchovávanie a skladovanie

Tak ako pri väčšine podobných  produktov, tak aj pri Condrosulf, by ste sa mali vyvarovať priamemu slnku či mrazu. Taktiež sa vyvarujte teplotám nad 25 stupňov Celzia. Na obale je taktiež uvedený dátum expirácie, a preto po tomto dátume liek rozhodne neužívajte. A tak ako pri každom inom, aj pri tomto lieku, keď je nepoužitý, vráťte ho do lekárne.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Účinky

Vďaka skvelému zloženiu, ktoré je plné zaujímavých látok, si môžete byť viac ako istí, že účinky sú skvelé a po pravidelnom užívaní sa určite objavia. Toto sú hlavné účinky Condrosulf:

 • Napomáha liečbe dlhodobej osteoartrózy
 • Zlepšuje stav kĺbv
 • Ochraňuje kĺb pred zápalmi
 • Podporuje tvorbu chondroitín sulfátu – účinná látka na ochranu kĺbov
 • Pomáha obnove a tvorbe chrupavky
 • Zosilňuje pružnosť a ohybnosť chrupavky v samotných kĺboch

Nežiaduce účinky

V spojení s týmto liekom sa neobjavili žiadne nežiaduce účinky, ktorých by ste sa mali obávať. Len v ojedinelých prípadoch sa objavujú alergické reakcie alebo problémy s trávením. V takomto prípade je dôležité liek vysadiť a navštíviť svojho lekára.

Je však potrebné vedieť, že tehotné ženy by mali liek užívať len pod prísnym dohľadom lekára. Určite treba samotné užívanie konzultovať.

Konzultáciu o užívaní tohto lieku je však potrebné mať aj vtedy, ak patríte medzi ľudí, ktorí nesmú prijať vysokú dávku sodíka. Liek má totižto v jednej kapsuli 35 mg sodíka.

Balenie a cena

Condrosulf nájdete na trhu len v jednom balení a to vo veľkosti 60 kusov. Ak teda plánujete liek užívať dlhšie, je potrebné zakúpiť si viac balení.

Samotná cena sa pohybuje od 12 € vyššie. Závisí to v akej lekárni ho budete kupovať. Condrosulf môžete kúpiť v každej bežnej lekárni, či už v internetovej alebo v kamennej.

Condrosulf 400 mg

60 kapsúl Celý popis

cena 11,79 €

Zhodnotenie

Ak aj vás trápia problémy s bolesťami kĺbov či nejaké ďalšie, o ktorých sme v článku písali, určite stavte na tento liek, ktorý vám skvelo pomôže.

Condrosulf – zloženie, účinky, cena, recenzia
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.