Epsomská soľ – recenzia, účinky, zloženie, cena

Epsomská soľ horká

Epsomská soľ pochádza z mesta Epsom v anglickom grófstve Surrey. Bola tu objavená v roku 1618, kedy si miestny poľnohospodár všimol, že jeho kravy Celý popis

cena 2,79 €
  • Vysoký obsah horčíka

Soľ dokáže pomáhať v mnohých smeroch. Len ťažko by sme si bez nej vedeli predstaviť svoj život. Jej určité zložky sú pre naše telo nevyhnutné a veľmi dôležité. Okrem bežnej soli, ktorú máme doma, však existujú aj viaceré druhy, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

Jedným z týchto druhov je aj epsomská soľ, o ktorej nevie úplne každý. Je zaujímavým druhom, ktorý je vhodný pri mnohých problémoch. Ak aj vy uvažujete nad jej kúpou, povieme vám o niekoľkých výhodách, ktoré vás rozhodne presvedčia.

Čo je epsomská soľ?

Epsomská soľ je prírodnou formou soli horčíka. Keď by sme sa chceli na jej názov pozrieť z chemického hľadiska, nájdeme ju pod názvom síran horečnatý. Najčastejšie ju môžete nájsť ako jednu z viacerých prísad prípravkov do kúpeľa.

Tento druh soli sa skvelo vstrebáva cez pokožku a dopĺňa telu rôzne dôležité látky. Najčastejšie je to horčík. Tento minerál je pre telo veľmi dôležitý. V dnešnom článku so povieme o tom, ako je epsomská soľ výhodná pre naše telo, čo so sebou prináša a ako sa vlastne dostala medzi tak obľúbené produkty.

Zloženie

Čo všetko obsahuje epsomská soľ?

  • Síran horečnatý – telu prináša prínos v podobe upokojenia organizmu a zmiernenia migrény. Je skvelý proti bolesti kĺbov a zamedzuje zadržiavaniu vody v tele. Je vhodný aj na odbúranie stresu a podporu dobrej nálady.
  • Horčík – základný minerál, ktorý sa nachádza v našom tele. Jeho prítomnosť je potrebná pre každú bunku. Je súčasťou aj mnohých metabolických procesov. Je dôležitý pre udržanie zdravia a správnej funkcie organizmu. Pomáha pri nadmernej fyzickej a psychickej záťaži.
  • Magnézium – sa z tela vyplavuje, a preto je dôležité dopĺňať ho z prírodných zdrojov. V epsomskej soli sa nachádza dostatok, a preto je to skvelý zdroj.
  • Síran – kryštalická látka odvodená od kyseliny sírovej. Je skvelým dezinfektným prostriedkom, ktorý sa používa ako preháňadlo.

Účinky epsomskej soli

Účinkov tohto zázraku je naozaj veľa. Poďme sa pozrieť na tie najhlavnejšie, ktoré si rozhodne zamilujete.

Odumretá koža

Určite veľmi dobre viete, že peelingy sú pre človeka veľmi dôležité. Je dobré ak ich používate pravidelne, niekoľkokrát za týždeň alebo aspoň párkrát za mesiac. Odrumretá koža sa často stráca z nášho tela aj sama. Jednoducho sa odlupuje a opadáva. Mnohokrát jej však musíme pomôcť.

Vďaka tomu, že telo stráca starú kožu, sa neustále obnovuje. Ak chcete pokožke a svojmu telu viac pomôcť, rozhodne stavte na peeling z epsomskej soli, ktorý vás zbaví nielen odumretej kože, ale taktiež vám do tela prinesie množstvo vitamínov a minerálov.

Vlasy

Ak vás trápia rýchlo sa mastiace vlasy, určite by ste mali staviť na epsomskú soľ. Táto soľ totižto pohlcuje prebytočnú mastnotu naozaj účinne a efektívne. A ako na to? Jednoducho zmiešajte hrsť soli s vašim obľúbeným šampónom a vlasy si umyte. Rozdiel budete vidieť hneď po prvom umytí.

Môžete si však spraviť aj masku. Stačí ak zmiešate jeden diel soli s jedným dielom kondicionéru. Zmes zohrejete v menšom hrnci a následne po miernom ochladnutí nanesiete na vlasy. Nechajte pôsobiť približne 20 minút a následne zmyte. Vlasy sú silné a kvalitnejšie.

Podráždená pokožka

Vďaka tomu, že soľ obsahuje síran dokáže pomôcť liečiť rany a zmenšiť tak aj opuchy spojené s výronmi a modrinami. Spravte si obklad zo soli a zmierňuje bodnutie komárom. Rovnako pôsobí aj proti spálenej koži.

Natu


Epsomská soľ alebo horká soľ je známa svojimi blahodarnými účinkami na zdravie.
Celý popis

cena 7,80 €

Akné

Máte problémy s akné? Stavte na epsomskú soľ. Tá ma antimikrobiálne účinky, ktorá je výborná pri problémoch s akné. Kožu zbaví odumretých častí, vyhubí škodlivé baktérie a hĺbkovo čistí póry.

Bolesti celého tela

Tento druh soli je účinný nielen pri starostlivosti o pokožku a vlasy, ale pomôže aj pri zdravotných problémoch.  Je to skvelé napríklad pri bolestiach hlavy a kĺbov, pri zápaloch v tele či svalových kŕčov. Stačí, ak si zmiešate približne dve šálky soli do teplej vody. Takýto kúpeľ dokáže uvoľniť svaly po celom tele.

Opuchnuté nohy

Stáli ste príliš dlho a máte boľavé a opuchnuté nohy? Do nádoby s teplou vodou pridajte šálku epsomskej soli a namočte si doň nohy aspoň na 20 minút. Kúpeľ dokáže utlmiť bolesť, odstráni opuchy a taktiež aj pocit ťažkých unavených nôh. Zlepšuje sa krvný obeh a navyše sa zjemní aj pokožku.

Ak si tento kúpeľ urobíte, môžete sa zbaviť aj nepríjemného zápachu nôh.

Zápcha a tráviace ťažkosti

Máte problémy s trávením? Epsomská soľ vám môže pomôcť. Užitočná je najmä pri zápche alebo rôznych iných tráviacich ťažkostiach. Soľ pôsobí ako veľmi šetrné preháňadlo, ktoré zmäkčuje stolicu a uľahčuje vnútornej očiste.

Soľ užívajte nalačno pred raňajkami. Stačí pridať jednu čajovú lyžičku soli do pohára s vodou.

Hladina cukru v krvi

Pravidelný príjem soli s obsahom horčíka a síranu môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi. Tak sa znižuje riziko vzniku cukrovky a zlepšuje celkové denné energetické hladiny.

Nežiaduce účinky

Nežiaducich účinkov sa báť nemusíte, pretože epsomská soľ žiadne nemá. Nesmiete to však s jej používaním, hlavne vnútorným, preháňať. Ak to totižto preženiete, môžu sa objaviť rôzne tráviace problémy.

Cena

Cena epsomskej soli je rôzna. Táto soľ je k dispozícií na vonkajšie aj vnútorné užívanie. Podľa toho, akú potrebujete, si ju aj kúpte.

Cena je rozdielna taktiež pomocou toho, kde ju kupujete. Priemerná cena je približne 7 – 8 €.

Epsomská soľ

1kg Celý popis

cena 2,99 €

Zhodnotenie

Ak aj vy hľadáte pomocníka na vnútorné a vonkajšie použitie, ktorý má rôzne skvelé účinky, určite stavte na epsomskú soľ.

Epsomská soľ – recenzia, účinky, zloženie, cena
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.