Jablčný ocot – ideálny na kĺby, pleť, nohy, vlasy aj srdce

Jablčný ocot BIO

Jablčný ocot BIO - skvelý čistiaci elixír. Jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú, citrónovú a kyselinu mliečnu. Celý popis

cena 3,40 €
 • Vysoký podiel vitamínov
 • 100% prírodný produkt

Jablčný ocot je ocot, ktorý je vyrobený kvasením jabĺk. Je veľmi obľúbený najmä vďaka vysokému podielu vitamínov, minerálov a kyselín, ktoré sú pre naše telo veľmi obľúbené. V rodinách sa bežne jablčný ocot vyskytuje. Je totižto vhodný nielen po zdravotnej stránke, ale taktiež aj po tej gastronomickej. Jedlám dokáže dať skvelú a zaujímavú chuť. Vhodný je najmä do šalátov.

Vďaka tomu, že jablká obsahujú veľké množstvo zdraviu prospešných látok, ako sú vitamíny B a C, pektíny, vápnik, fosfor, draslík, horčík či železo, obsahuje aj samotný jablčný ocot veľmi veľa z týchto látok. A síce obsahuje veľké množstvo kyseliny, telo vie skvelo odkysliť.

Zloženie

Ako sme už vyššie spomínali, jablčný ocot je vytvorený z jabĺk, ktoré obsahujú veľké množstvo rôznych zaujímavých látok. Ocot tak obsahuje:

 • Fosfor – je dôležitou súčasťou štruktúry kostí, zubov a membrán. Zohráva významnú úlohu aj pri niekoľkých biochemických reakciách.
 • Zinok – ktorý má pozitívny účinok najmä na kožu, nechty a vlasy
 • Železo – je dôležitou zložkou v tele človeka. Podieľa sa na výrobe energie, je dôležitou súčasťou hemoglobínu a viaže kyslík na červené krvinky, vďaka čomu ho pomáha rozvádzať po tele
 • Kyselinu pantoténovú
 • Sodík – ktorý reguluje osmotický tlak v tekutinách, udržiava objem mimobunkovej tekutiny a takisto reguluje pH v tekutinách
 • Horčík – je nazývaný aj prvkom života. Je to najmä kvôli tomu, že je nevyhnutný pre život väčšiny tvorov na zemi
 • Draslík – je prevažne uložený vo vnútri buniek a je dôležitý pre mnohé biochemické procesy
 • Vápnik – minerálna látka, ktorá je veľmi dôležitá pre naše telo najmä kvôli regulácií transportu iónov cez bunečné membrány, no takisto ovplyvňuje činnosť nervov, svalov a srdca a aktivuje niektoré ďalšie enzýmy. Vápnik je veľmi dôležitý najmä na zdravé kosti a zuby.
 • Vitamín B – vyživuje pokožku, napína ju a zvyšuje jej flexibilitu, pomáha predchádzať vzniku vrások a spoločne podporuje rast vlasov
 • Vitamín C – podporuje celkové zdravie, stará sa o ďasná zuby a kosti. Jeho veľkou výhodou je, že sa priebežne vstrebáva, vďaka čomu sa znásobuje jeho účinnosť. Je to dôležitý antioxidant, ktorý má blahodárne účinky pre telo a myseľ.
 • Vlákninu – je pre telo nesmierne cenná kvôli svojmu prínosu pre zdravie človeka. Skvelo prečisťuje telo a pomáha aj pri chudnutí.

Účinky

Vďaka skvelému zloženiu má jablčný ocot taktiež skvelé účinky na celé telo. Poďme si o pár z nich povedať.

Chudnutie

Medzi jeden z najhlavnejších účinkov je vplyv na chudnutie. V dobe, kedy sa snaží celé ľudstvo bojovať proti obezite, je dobré vedieť, ktoré potraviny a produkty vedia pomôcť. Aj napriek skvelým účinkom vám však ocot nepomôže zázračne schudnúť.

Jablčný ocot pracuje na tom princípe, že urýchľuje metabolizmus a potláča chuť do jedla. Stačí denne vypiť 2 dcl vody, ktoré zmiešate s jednou lyžičkou jablčného octu. Telo sa prečistí, naštartuje a vy môžete začať svoj deň. Nezabúdajte však, že pre dobré výsledky je dôležité najmä cvičiť a pohybovať sa.

Dr.Max Jablčný ocot

120 cps Celý popis

cena 7,99 €

Bradavice a kurie oká

Vedeli ste, že tento druh octu je vhodný aj na bradavice a kurie oká? Stačí ho naniesť na miesto, kde sa nachádzajú. Kyselina, ktorá sa v octe nechádza vám pomôže odstrániť ich.

Ocot aplikujte tak, že si doň namočíte kúsok vaty alebo nejakéto vatového tampónu a následne si znamienko obviažete. Nechajte pôsobiť zopár hodín.

Znamienka

Rovnako ako pri bradaviciach, tak aj pri znamienkach môžete ocot používať. Postupujte rovnako ako pri bradaviciach.

Dna

Ak vás trápi ochorenie s názvom dna, pri ktorom je pH v organizme zvýšené, jednoducho použite jablčný ocot. Ocot totižto dokáže regulovať a zabezpečiť vyplavovanie kyseliny močovej z tela. Postup je jednoduchý. Stačí aj v 2 dcl vody rozmiešate jednu lyžičku octu. Pite dvakrát za deň a pravidelne, kým sa dna nezlepší.

Boj proti candide (kvasinkám)

Ak patríte k mnohým ľuďom, ktorí majú problém s kvasinkami v tele, jablčný ocot je presne tým, čo hľadáte. Mnohé výskumy potvrdili, že kyseliny a enzýmy, ktoré sa nachádzajú v octe ničia veľmi dobre kvasinky.

Cholesterol

Jablčný ocot má skvelé zloženie, vďaka ktorému dokáže znižovať zlý cholesterol. Okrem toho vie taktiež znižovať krvný tlak.

Upchaté nosné dutiny

Asi len málo z nás preferuje upchatý nos. Je to nepríjemný pocit, ktorého sa chceme hneď zbaviť. Vyskúšajte vypiť pohár vody zmiešaný s jablčným octom. Antibakteriálne účinky by mali znížiť alebo potlačiť prejavy.

Lupiny

Máte problém s lupinami? V tom prípade zmiešajte 1 PL s trochou vody a následne aplikujte. Nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom zmyte.

Pleť

Viete o tom, že jablčný ocot je skvelý aj v kozmetike? Má totižto skvelé antibakteriálne účinky a dokáže čistiť póry do hĺbky. Rovnako je skvelý aj pri odstraňovaní odumretých kúskov kože. Stačí, ak si ocot dáte na vatový tampón a prejdete si ním po pleti. Necháte zopár minút pôsobiť a následne umyjete vlažnou vodou.

Bolesť svalov

Ocot je vhodný aj na bolesť svalov. Stačí ho aplikovať priamo na boľavý sval. Zmiešajte 1 PL octu s vodou a priložte na postihnuté miesto.

Beutelsbacher


Tento jablčný ocot sa vyrába skvasením muštu čerstvo vylisovaného z demeter jabĺk. Nie je teda vyrobený z koncentrátu. Pre výrobu bola použitá na slnku dozrelo jablká z vyhlásených sadařsk... Celý popis

cena 3,30 €

Ekzém a akné

Máte problémy s ekzémom alebo akné? Krémy na tento problém sú vo väčšine prípadov veľmi drahé a ak nechcete utrácať zbytočne veľa, stavte na jednoduché riešenie v podobe jablčného octu. Ten totižto vôbec nestojí desiatky eur.

Vďaka tomu, že jablčný ocot obsahuje kyselinu jablčnú, ktorá má silné antibakteriálne účinky, skvelo pokožku čistí a regeneruje ju.

Bodné rany a spáleniny

Ak trpíte spáleninou alebo vás bodol hmyt, jablčný ocot je skvelým pomocníkom. Stačí ak zmiešate ocot a vodu v pomere 1:3. Následne nanášajte na pokožku bavlnenou handričkou. Nepríjemná bolesť by sa mala veľmi rýchlo stratiť.

Detoxikácia celého tela

Potrebujete si svoje telo prečistiť, no neviete ako? Stavte na jablčný ocot, ktorý vyplavuje z tela všetky toxíny, ktoré doň nepatria a telo zanecháva čisté. Ako na to? Stačí ak vypije 2 dcl vody s jednou lyžičkou jablčného octu.

Zabíja plesne

Ak trpíte problémom s plesňami napríklad na nohách alebo nechtoch, rozhodne byste si mali urobiť doma vodný kúpeľ s dvomi šálkami octu, prípadne aplikujte len samotný, nezriedený ocot na postihnutú oblasť.

Biele zuby

Máte problém so zažltnutými zubami? Stavte na jablčný ocot, ktorý patrí medzi najznámejšie prírodné spôsoby, ako vybieliť zuby. Je to naozaj veľmi jednoduché. Stačí ak si ústa vypláchnete malým množstvom octu zriedeného s vodou a následne si octom vyčistíte zuby.

Obličky

Obličky sú dôležitým orgánom, o ktorý by sme sa mali správne starať. Vďaka tomu, že ocoti je vhodný na vyplavovanie toxínov, dokáže prečistiť obliečky. A ako na to? Stačí ak vypije 2 dcl vody s jednou lyžičkou jablčného octu.

Beutelsbacher


Tento jablčný ocot sa vyrába skvasením muštu čerstvo vylisovaného z demeter jabĺk. Nie je teda vyrobený z koncentrátu. Pre výrobu bola použitá na slnku dozrelo jablká z vyhlásených sadařsk... Celý popis

cena 3,30 €

Domácnosť

Len málo ľudí vie, že jablčný ocot je vhodný na používanie aj do domácností. A ako ho môžete používať?

 • Odstraňovač zápachu – keďže ocot zabíja baktérie, stačí ho zmiešať v pomere 1:1 s vodou. Aplikujte rozprašovačom
 • Nadýchané cesto – keď pridáte trochu octu do cesta, koláč alebo zákusok bude hneď nadýchaný
 • Mastnota – trápi vás mastnota? Či už je v umývačke, na digestore alebo na iných miestach mastnota, pridajte jednoducho pár lyžíc na toto miesto, rozotrite a nechajte pôsobiť. Následne umyte vodou.
 • Zbavte sa pesticídov z ovocia a zeleniny – stačí ak ich umyjete v octe
 • Neutralizujte chuť – ak ste do jedla pridali omylom niečoho veľa, napríklad štipľavej papriky, stačí ak pridáte postupne jednu lyžicu octu, až kým sa neobnoví pôvodná chuť jedla.
 • Ovocné mušky – tie sú nad zrelým ovocím skoro neustále. Stačí ak pri ovocie postavíte misku s jablčným octom a následne pridáte kvapku prostriedku na riad.

Nežiaduce účinky

Nežiaducich účinkov sa báť nemusíte, pretože jablčný ocot žiadne nemá. Nesmiete to však s jeho používaním, hlavne vnútorným, preháňať. Ak to totižto preženiete, môžu sa objaviť rôzne tráviace problémy.

Cena

Cena jablčného octu sa líši od toho, kde ho kupujete. Môžete ho nájsť aj za 3 eurá, no taktiež aj za 10. Všetko sa odvíja od jeho zloženia, výroby, značky a miesta, kde ho kupujete. Bežný jablčný ocot však nie je drahý a nájdete ho aj v bežných supermarketoch.

Jablčný ocot BIO

Jablčný ocot BIO - skvelý čistiaci elixír. Celý popis

cena 3,40 €

Zhodnotenie

Ak aj vy hľadáte pomocníka na všetko, rozhodne stavte na jablčný ocot, ktorý pomáha v mnohých oblastiach. Je vhodný nielen na kozmetické použitie, ale taktiež na použitie v domácnosti. Jeho účinky a výhody si určite zamilujete.

Jablčný ocot – ideálny na kĺby, pleť, nohy, vlasy aj srdce
5 (100%) 3 votes

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.