Kalciový sirup na priedušky aj zachrípnutie – recenzia, účinky

GENERICA Kalciový sirup

Kalciový sirup Generica je výživový doplnok, ktorý sa odporúča na pokrytie zvýšenej potreby vápnika. Celý popis

cena 5,29 €
 • žiadne vedľajšie príznaky
 • vhodný pre všetky vekové kategórie aj tehotné a dojčiace ženy

Leto odišlo, prichádza jeseň a s ňou aj chladné a sychravé počasie. Toto obdobie je známe tým, že je plné rôznych chorôb, ktorým sa ani človek s tou najlepšou imunitou nevyhne. Ako sa teda voči všetkým baktériám a škodcom brániť?

Upchatý nos, zvýšená teplota či nepríjemný kašeľ sú len začiatkom chorôb, ktoré snáď každý pozná. Ak ani vy nemáte čas ležať v posteli a potiť sa, stavte na kalciový sirup, vďaka ktorému sa týmto nepríjemným stavom môžete veľmi jednoducho vyhnúť. A ak už chorí ste, sirup pomôže aj v tom prípade.

Čo to je?

Kalciový sirup poznali už naše staré mamy. Je známy už dlhé roky najmä vďaka svojim skvelým účinkom. Skvelo totižto odstraňuje hlieny, tlmí suchý a vlhký kašeľ pri zachrípnutí a bojuje proti bežnej chrípke.

Sirup je však vhodný aj pri bolesti hrdla, ktoré sa často vyskytujú u malých detí. S týmto sa dostávame aj k tomu, že sirup je vhodný aj pre malé deti, ktoré majú problémy s bolesťou hrdla. Jeho pravidelným užívaním môžete predísť problémom, ktoré spôsobuje nedostatok vápniku. Kalciový sirup ho totižto obsahuje dostatok a môžete ho tak užívať aj ako výživový doplnok pre doplnenie vápnika do tela.

Kalciový sirup dokáže akoby zázrakom vyliečiť bolestivé hrdlo a to vďaka jeho hlavnej zložke, kalciu, čiže vápniku. V dýchacej trubici sa totižto nachádzajú riasinky, ktoré sú vyživované kalciom.

Vápnik je dôležitý minerál, ktorý ovplyvňuje celý rad funkcií v tele, a práve preto je dôležité dopĺňať ho. Či už v strave alebo pomocou výživových doplnkov. Nedostatok vápnika sa prejavuje v oslabených kostiach, citlivých zuboch alebo v kardiovaskulárnom systéme.

Až 99 % vápnika sa nachádza v kostiach a zuboch. Zvyšné 1 % sa nachádza v mäkkých tkanivách. Vápnik je veľmi dôležité správne doplňovať. Každý potrebuje iné množstvo vápnika:

 • Deti do 6 rokov – 800 mg
 • Deti do 15 rokov – 1200 mg
 • Ženy – 1000 mg
 • Muži – 1000 mg
 • Staršie osoby po 65. roku – 1500 mg

Zloženie

Ako sme už vyššie spomínali, základnou zložkou kalciového sirupu je vápnik, ktorý je veľmi dôležitým minerálom pre zdravie človeka. Okrem toho kalciový sirup obsahuje organickú soľ s vysokým obsahom vápnika.

Účinky

Kalciový sirup má aj skvelé účinky. Medzi tie hlavné sa radia:

 • Uvoľňovanie nahromadeného hlienu v dýchacích cestách
 • Tlmenie suchého a vlhkého kašľa
 • Potláčanie bolesti hrdla
 • Doplnenie vápnika v tele

Užívanie

Správne dávkovanie a užívanie je základom, ktorý by ste nemali porušovať. Len v tom prípade sa dostavia naozaj tie najlepšie výsledky. Kalciový sirup sa užíva nezávisle od jedla, takže je jedno, kedy ho budete užívať.

Liek je vhodný aj pre malé deti a tehotné a dojčiace ženy.

Samotné užívanie je rozdelné podľa toho, koľko rokov máte.

 • pre deti do jedného roku sa podáva jedenkrát denne 2,5 ml sirupu,
 • pre deti vo veku od 1- 6 sa podáva 5 ml jedenkrát denne,
 • deťom od 5 – 16 rokov sa podáva 10 ml jedenkrát denne,
 • dospelí užívajú 15 ml dvakrát denne.

Cena

Sirup je voľne dostupný v bežných lekárňach. Kúpiť ho tak môžete bez lekárskeho predpisu. Cena je rozdielna taktiež pomocou toho, kde ju kupujete. Priemerná cena je približne 5 € za 100 ml balenie. Väčšie či menšie balenie nenájdete.

GENERICA Kalciový sirup

s vanilkovou arómou 1x100 ml Celý popis

cena 5,29 €

Skladovanie

Tak ako pri väčšine podobných produktov, tak aj pri kalciovom sirupe, by ste sa mali vyvarovať priamemu slnku či mrazu. Taktiež sa vyvarujte teplotám nad 25 stupňov Celzia. Na obale je taktiež uvedený dátum expirácie, a preto po tomto dátume liek rozhodne neužívajte.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Zhodnotenie

Ak hľadáte jeden výrobok, ktorý by bol vhodný ako výživový doplnok, no taktiež ako skvelý bojovník proti kašľu či chrípke, rozhodne stavte na kalciový sirup, ktorý je v tomto smere tým najlepším.

Kalciový sirup na priedušky aj zachrípnutie – recenzia, účinky
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.