Mrkvový olej aj na opalovanie – účinky, cena

Mrkvový olej patrí medzi známe prírodné oleje, ktoré používali už naše staré mamy. Má skvelé účinky najmä na pokožku, no takisto aj na celý organizmus. Ak aj vy túžite po kvalitnom prírodnom oleji, určite by ste mali staviť na mrkvový olej, ktorý má skvelých účinkov viac než dosť.

Čo je mrkvový olej?

Jeden zo slávnych hrdinov, ktorí bojujú proti rôznym problémom, patrí aj mrkvový olej, ktorý má pôsobivé účinky proti nebezpečným baktériám a hubám. Niektoré štúdiu dokonca naznačujú aj to, že môže zničiť rakovinotvorné bunky. Najobľúbenejšie používanie mrkvového oleja je najmä v kozmetickom priemysle, kedy je obsiahnutý v pleťových krémoch alebo krémoch na ochranu kože. Je tiež užitočný pri vlasových hydratačných výrobkoch.

Mrkvový olej je bohatý na antioxidanty, vďaka čomu priaznivo pôsobí na vyčistenie celého tela. Zaslúži si omnoho viac pozornosti a chvály, ako doteraz dostal. Mrkvový olej je samozrejme vyrobený z mrkvy studeným lisovaním, vďaka čomu si zanecháva všetky dôležité látky a minerály. Olej bol používaný už pred stovkami rokov. Je bohatý na výživné a liečebné zložky, vďaka čomu si môžete byť istí, že vždy získate z oleja to najlepšie. Olej je takisto bohatý na beta-karotén, ktorý je veľmi dôležitý najmä na peknú farbu pokožky.

Pri slove mrkva mnohých napadne, že je dobrá na oči. To je pravda, no okrem toho ponúka omnoho viac výhod, ako by ste si mohli na prvý pohľad myslieť. Obsahuje totižto aj ďalšie vitamíny a minerály, ktoré vám pomôžu dostať sa do kondície a zvládať všetko, čo potrebujete. Pokiaľ nemáte radi mrkvu čerstvú ,môžete staviť na kvalitný mrkvový olej, ktorý si zanecháva všetky dôležité zloženia vďaka studenému lisovaniu. Mrkva je koreňová zelenina, ktorá sa ideálne pestuje aj v našich podmienkach. V mnohých záhradách sa tak nachádza kvalitná a veľmi dobrá zelenina. Mrkva obsahuje:

 • Vitamín A
 • Vitamín B
 • Vitamín C
 • Vitamín D
 • Vitamín E
 • Vitamín H
 • Vitamín K
 • Draslík
 • Horčík
 • Zinok
 • Železo
 • Vlákninu
 • Vápnik
 • Beta-karotén

A mnoho iných stopových prvkov, ktoré sú veľmi dôležité pre naše telo a organizmus.

NÁŠ TIP: Mrkvový olej z dužiny

Mrkvový olej z dužiny je skvelým elixírom pre mladú pleť a zároveň dobrým pomocníkom pre suchú, citlivú a zrelú pleť. Mrkvový olej obsahuje vitamíny A, B, C, D, E, K, vápnik, draslík, železo, betakarotén, fosfor, kremík, antioxid... Celý popis

cena 12,61 €

Existuje naozaj mnoho výhod, vďaka ktorým mnohí ľudia po celom svete používajú mrkvový olej. Ten môže byť skvelý nielen pre vaše oči, ale takisto aj pre vašu pokožku a vlasy.

Mkrvový olej sa extrahuje priamo z vysušených semien mrkvy. Vďaka výrobe tohto oleja je v tej najlepšej a najčistejšej forme. krásnu oranžovú farbu, ktorá bude robiť zázraky s vašou pokožkou a vlasmi. Olej je známy aj svojimi antibakteriálnymi účinkami a liečebnými vlastnosťami. Olej dokáže hydratovať pokožku a zbaviť vlasy lupín. Olej sa takisto využíva aj vo zvlhčovačoch, pretože má zvlhčujúce účinky.

Mrkvové semená
Mrkvové semená

Zloženie mrkvového oleja

Mrkvový olej obsahuje naozaj veľmi veľa zaujímavých a pre telo prospešných látok, vďaka ktorým by ste ho mali užívať aj vy. Zloženie každého oleja z mrkvy sa môže mierne líšiť. Zloženie totižto závisí najmä od spôsobu výroby oleja a takisto aj od obsahu vitamínov a minerálnych látok.

 • Vitamín A – je potrebný pre normálny rast a vývoj tela, obzvlášť pre zdravé kosti a zuby. Chráni takisto sliznice pred infekciami. Je významným antioxidantom
 • Vitamín B – je esenciálny vitamín, ktorý patrí medzi tie najbezpečnejšie vitamí Je to vo vode rozpustný vitamín, je skladovaný v ľadvinách, srdci a pečeni. Prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu dobrého zraku a zdravej pokožky. Podporuje tiež rast a správnu látkovú premenu.
 • Vitamín C – je asi najznámejším vitamínom, ktorý pozná skoro každý z ná Vitamín C podporuje celkové zdravie, stará sa o ďasná, zuby a kosti. Je rozpustný vo vode.
 • Vitamín D – jeho známym zdrojom je slnko, keď chýba, treba ho nahrádzať Tento vitamín podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí
 • Vitamín E – ktorý sa stará o rýchlejšie hojenie a celkovo aj o pokožku, hovorí sa, že arganový olej je najbohatší prírodný zdroj vitamínu E a aj vďaka tomuto vysokému obsahu je neoceniteľný hlavne pri starostlivosti o pleť.
 • Vitamín H – je pre naše telo významný a zúčastňuje sa pri štiepení tukov na nižšie zložky, pomáha telu spaľovať bielkoviny, sacharidy a tuky. Podporuje aj vstrebávanie iných vitamínov
 • Vitamín K – upravuje zrážanlivosť krvi, umožňuje tvorbu protrombínu v pečeni a jeho nedostatok spôsobuje rôzne problémy
 • Antioxidanty – ktoré sa starajú o prečistenie tela a napomáhajú mu v chudnutí a zbavovaní sa nevhodných a škodlivých látok
 • Draslík – je prevažne uložený vo vnútri buniek a je dôležitý pre mnohé biochemické procesy
 • Horčík –  je popri draslíku najdôležitejším vnútrobunkovým minerálom a je nenahraditeľný pre množstvo telesných funkcií, ako napríklad prenos nervových impulzov. Je aj najdôležitejším katiónom v tele a jeho prítomnosť je potrebná pre každú Prispieva k normálne funkcií nervového systému, svalov a takisto aj k zníženiu hmotnosti
 • Zinok – ktorý má pozitívny účinok najmä na kožu, nechty a vlasy.
 • Železo – je dôležitou zložkou v tele č Podieľa sa na výrobe energie, je dôležitou súčasťou hemoglobínu a viaže kyslík na červené krvinky, vďaka čomu ho pomáha rozvádzať po tele
 • Vlákninu – ktorá je nesmierne cenná vďaka veľkému obsahu látok, ktoré na seba naviažu vodu a perfektne tak prečistia črevá a celkovo aj celé telo
 • Vápnik – o vápniku vieme asi všetci naozaj veľmi veľa informácií. Táto minerálna látka je veľmi dôležitá pre naše telo najmä kvôli regulácií transportu iónov cez bunečné membrány, no takisto ovplyvňuje činnosť nervov, svalov a srdca a aktivuje niektoré ďalšie enzý Vápnik je veľmi dôležitý najmä na zdravé kosti a zuby.
 • Beta-karotén – je žlto-červené farbivo a provitamín vitamínu A, ktorý sa v potrebom množstve v sliznici tenkého čreva premieňa na vitamín A. Je takisto silným antioxidantom a je nevyhnutný pre imunitu, chráni sliznicu v tele, pozitívne vplýva na zrak a chráni pokožku pred voľnými radikálmi

Aj vďaka takémuto zloženiu má mrkvový olej omnoho lepšie účinky, ako mnohé iné prírodné oleje.

Mrkvový olej BIO

Popis:  Mrkvový olej znižuje cholesterol, predchádza zápche, pomáha pri kožných chorobách, nedokrvení a oslabení organizmu. Chráni zrak. Znižuje riziko rakoviny pľúc. Jednoduchý spôsob ako znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Je v... Celý popis

cena 10,90 €

Účinky mrkvového oleja

Mrkvový olej má naozaj mnoho účinkov na náš organizmus najmä vďaka jeho pestrému zloženiu, ktoré obsahuje samé dobré látky a vitamíny pre naše telo. Medzi jeho hlavné účinky sa radia:

 • Pomáha zabíjať nevhodné baktérie, ktoré sú tvorcami chorôb
 • Bojuje proti rakovinotvorným bunkám
 • Obsahuje aj UV faktor, vďaka ktorému pokožku ochraňuje pred slnkom
 • Silný antioxidant
 • Podporuje zdravie pokožky
 • Podporuje zdravie vlasov
 • Hydratuje pokožku
 • Pôsobí proti vráskam
 • Spomaľuje starnutie pleti
 • Bojuje proti akné

Mrkvový olej má naozaj mnoho skvelých účinkov na celé telo. Dá sa použiť na mnoho spôsobov, vďaka čomu jeho používanie nie je vôbec ťažké.

Bojuje proti rakovinotvorným bunkám

Pri boji proti rakovine mnohé výskumy zistili, že látky, ktoré obsahuje mrkvový olej majú vplyv na tvorbu rakovinotvorných buniek. Tie buď zabíjajú alebo ich utlmujú, vďaka čomu sa v tele rakovina nerozvíja ďalej. Mrkvový olej je vhodný najmä proti rakovine hrubého čreva, akútnej leukémií či proti rakovine pokožky.

Opaľovací prostriedok

Mrkvový olej má UV faktor približne 40, vďaka čomu je účinným prostriedkom v lete na opaľovanie. Nemali by ste však nadhodnocovať prírodné oleje a radšej staviť na klasické opaľovacie krémy, do ktorých si trochu mrkvového oleja pridať môžete. Vo väčšine krémov však beta-karotén alebo mrkvový olej sú.

Silný antioxidant

Tak ako mnoho esenciálnych olejov, tak aj mrkvový olej má mnoho antioxidantov, ktoré bojujú proti mnohým problémom. Antioxidanty majú skvelé účinky na voľné radikály, ktoré by mohli spôsobovať rôzne problémy v tele.

Vlasy

Mrkvový olej má naozaj veľa živín, ktoré sú prospešné pre vlasy, ako napríklad vitamín A alebo vitamín E. Tento olej dokáže zabrániť vypadávaniu vlasov, podporiť rast vlasov a takisto vlasy regeneruje. Vďaka používaniu mrkvového oleja na vlasy, budú vlasy omnoho lesklejšie a krajšie. Olej sa totižto radí medzi oleje, ktoré sú prírodné zvlhčovače. Mrkvový olej podporuje prekrvenie pokožky vlasov, čím posilňuje korienky vlasov. Chráni vlasy pred poškodením v životnom prostredí a od slnečného žiarenia. Ak nemáte šampón alebo kondicionér, ktorý obsahuje mrkvovú zložku, jednoducho si pridajte pár kvapiek vy sami.

Rovnako si môžete mrkvový olej aplikovať do mierne vlhkých vlasov. Nechajte pôsobiť minimálne 15 minút a potom opláchnite a umyte jemne šampónom.

Pokožka

Pokožka tváre je tá najjemnejšia časť, ktorá je náchylná nielen na vysušenie, ale takisto aj na vrásky. Mnohé ženy bojujú proti vráskam rôznymi krémami, ktoré však nemajú žiaden účinok. Vyskúšajte mrkvový olej, ktorý je prírodným bojovníkom proti vráskam a starnutiu.

Rovnako ako proti starnutiu bojuje mrkvový olej aj proti suchej a šupinatej pokožke. Vďaka tomu, že je olej prírodným zvlhčovačom, skvelo vám vyživí a hydratuje pokožku. Hodí sa aj na citlivú pokožku.

Používanie mrkvového oleja

Mrkvový olej je jedlý a má veľmi príjemnú chuť. Olej je tak vhodný nielen na vonkajšie, ale aj na vnútorné použitie. Má krásnu farbu a je trochu hustejší, ako iné oleje.

Vnútorné použitie:

Olej môžete veľmi jednoducho piť a to v množstve, ktoré je uvedené na etikete alebo ráno nalačno a večer pred spaním jednu kávovú lyžičku.

A takisto ním môžete ochutiť jogurt, dressing, tvaroh, šalát alebo ho pridať do už hotových teplých jedál. Nepoužívajte ho na tepelné spracovanie, pretože by stratil všetky dôležité látky a prepálil by sa.

Wolfberry


Mrkvový olej BIO 100 ml Wolfberry vyrobený z macerovaných koreňov BIO mrkvy a BIO extraktov rozmarínu v BIO slnečnicovom oleji. Olej je v RAW kvalite a je určený na kozmetické účely na výrobu krém... Celý popis

cena 7,90 €

Vonkajšie použitie:

Vonkajšie použitie je asi najrozšírenejšie pri tomto oleji. Môžete ho použiť ako:

 • Krém na tvár
 • Sérum proti vráskam
 • Masážny olej
 • Maska na vlasy
 • Telové mlieko

Skladovanie

Mrkvový olej skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 22°C. Po otvorení by ste ho mali spotrebovať čo najskôr, najlepšie do 3 mesiacov.

Vaše skúsenosti

Všetci asi veľmi dobre vieme, že mrkva je skvelá na peknú pokožku a opaľovanie. To bol aj dôvod, prečo som si pred odchodom na dovolenku tento olej zaobstarala. Kúpila som si hneď dve fľaštičky, keďže sme väčšia rodina. Samozrejme, nepoužívali sme na opaľovanie len tento olej, ale aj klasický opaľovací prípravok, no môžem vám povedať, že tak pekne hnedú pokožku som ešte nemala.
- Činčilka, žena

Mrkvový olej aj na opalovanie – účinky, cena
3.9 (77.14%) 7 votes

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


1 Comment

 1. Rovnako ako asi väčšina ľudí, som si kúpil mrkvový olej na opaľovanie. Počas leta som však čas na dovolenku a nejaké to opaľovanie nemal, a tak som teda hľadať iné využitie tohto oleja. Našiel som. Začal som ho používať na pokožku. Olej skvelo hydratuje a zbavil som sa tak malých suchých miest so šupinkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.