Stada Pharma Profizym Plus – recenzia, účinky, zloženie, dávkovanie

STADA ProfiZYM Plus 180 cps

Enzýmový výživový doplnok Profizym Plus novej generácie obsahujúci jedinečný komplex synergicky pôsobiacich enzýmov rastlinného pôvodu Celý popis

 • Pozitívne pôsobí proti únave a vyčerpanosti
 • Ideálne pre športovcov
 • pomáha pri obnovovaní opotrebovaných buniek

Cítite sa unavení a bez energie? Možno vám v tele chýbajú základné zložky, ktoré sú preň dôležité. Pomocou výživových doplnkov dokážete telo pomôcť v každom smere a doplniť doň úplne všetky minerálne látky a vitamíny, ktoré potrebuje. Práve Profizym Plus je výživový doplnok, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené prípravky pre podporu vitality, imunity a proti únave či zvýšenej záťaži.

Tento výživový doplnok má taktiež pozitívne účinky na kolagén, štítnu žľazu, fungovanie imunity či na spermatogenézu. Doplnok nájdete v podobe kapsúl, ktoré sa veľmi jednoducho konzumujú.

Výrobca a pôvod

Výrobca výživového doplnku Profizym je zo Slovenska a je ním spoločnosť Stada Pharma. Je to veľmi obľúbená firma, ktorá predáva svoje výživové doplnky nielen na našom, ale taktiež na zahraničnom trhu. Jej kvalita je teda naozaj skvelá a počet spokojných zákazníkov rastie každým jedným dňom.

Spoločnosť však neponúka len tento jeden výživový doplnok. Taktiež sa aktívne zaoberá rôznymi prípravkami a produktami v terapeutickej oblasti. Spoločnosť má tak široký záber, vďaka čomu si v jej ponuke vždy vyberiete.

Pri nakupovaní tak nejde o neznámeho predajcu, od ktorého by ste nevedeli, čo čakať. Výrobky sú testované a sú 100 % bezpečné.

Zloženie a účinné látky

Profizym Plus má skvelé zloženie, z ktorého plynú aj skvelé výsledky a účinky. Obsahuje zaujímavú kombináciu vitamínov a minerálov, ktoré sa spoločne podieľajú na tých najlepších účinkoch na telo. Vďaka tomu, že tento voľne dostupný liek má len prírodné a prirodzené zloženie, si môžete byť istí, že so sebou neprináša žiadne nebezpečenstvo užívania. Prírodné látky sú pre telo prirodzené, vďaka čomu poskytujú len pozitívne účinky.

Z týchto látok sa Profizym Plus skladá:

 • Vitamín C – veľmi dôležitý vitamín, ktorý by mal každý človek pravidelne dopĺňať je vitamín C. Ten pomáha pri redukcií únavy a vyčerpania. Rovnako pomáha pri tvorbe kolagénu. Vitamín C je silný antioxidant, a preto dokáže telo zbaviť nežiaducich látok. Taktiež bunky chráni pred oxidačným stresom a tým pádom pred predčasným starnutím.
 • Selén – je dôležitý minerál, ktorý pomáha pri plodnosti u mužov. Vplýva totižto na testosterón a na spermatogenézu. Taktiež ako vitamín C, pôsobí antioxidačne a zbavuje tela nevhodných látok.
 • Komplex enzýmov – v tomto produkte sa nachádza osem rastlinných enzýmov. Tie sú vhodné najmä na kardiovaskulárny systém, na tlmenie bolesti, podporu imunity či pre lepšie dýchanie. Tento komplex pomáha pri zdravých procesoch v tele.
 • Komplex Serrazimes – toto je druhý komplex, ktorý sa nachádza v doplnku. Tento komplex je tvorený proteolytickou zmesou, ktorá je založená na ázijských hubách, ktoré obsahujú pozitívne látky, ktoré vplývajú na cievy, srdce a imunitu.

Dávkovanie a užívanie

Správne dávkovanie a užívanie je základom, ktorý by ste nemali porušovať. Len v tom prípade sa dostavia naozaj tie najlepšie výsledky. Pri Profizyme je základom dlhodobejšie a pravidelné dávkovanie.

Odporúčané denné štandardné dávkovanie pre dospelých sú dve kapsuly denne. Môžete si ich rozdeliť podľa seba, no väčšina ľudí ich užíva ráno a večer. Kapsule by ste mali užívať dve hodiny po jedle a maximálne 30 minút pred jedlom.

V prípade akútnych stavov môžete zvýšiť dávku na tri až štyri kapsule. Je však dôležité poradiť sa v tomto prípade s vaším lekárom.

Uchovávanie a skladovanie

Tak ako pri väčšine podobných prírodných produktov, tak aj pri Profizym, by ste sa mali vyvarovať priamemu slnku či mrazu. Taktiež sa vyvarujte teplotám nad 25 stupňov Celzia. Na obale je taktiež uvedený dátum expirácie, a preto po tomto dátume liek rozhodne neužívajte. A tak ako pri každom inom, aj pri tomto lieku, keď je nepoužitý, vráťte ho do lekárne.

Výživový doplnok skladujte v pôvodnom obale a mimo dosahu detí. Predídete tak zbytočným problémom, ktoré by sa mohli vyskytnúť.

Účinky a použitie

Vďaka skvelému zloženiu, ktoré je plné zaujímavých látok, si môžete byť viac ako istí, že účinky sú skvelé a po pravidelnom užívaní sa určite objavia. Toto sú hlavné účinky Profizym:

 • Podporuje imunitu a obranyschopnosť organizmu
 • Má antioxidačné účinky
 • Pomáha ochrániť bunky pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi
 • Pôsobí proti únave
 • Bojuje proti vyčerpaniu
 • Je skvelý pri boji proti zápalom
 • Podporuje celkovú vitalitu organizmu
 • Je vhodný pri športovom vyčerpaní
 • Má skvelý vplyv na kardiovaskulárny systém
 • Pomáha zlepšiť cirkuláciu krvi v cievach
 • Upravuje krvný tlak
 • Pomáha pri tvorbe kolagénu

Nežiaduce účinky

Profizym nemá žiadne nežiaduce účinky, ktoré by vám nejako poškodili zdravie či imunitu. Je to prírodný produkt, tabletky prešli dôkladným testovaním, a preto sú vhodné naozaj pre každého, kto potrebuje doplniť určité minerály alebo vitamíny v tele.

Ak by sa objavili prejavy ako búšenie srdca či nejaké alergické reakcie a pretrvávali by dlhšie, rozhodne navštívte svojho lekára.

Balenie a cena

Najväčšou výhodou tohto výživového doplnku je to, že ho veľmi jednoducho kúpite v mnohých lekárňach na Slovensku a to bez toho, aby ste potrebovali predpis. Je totižto voľne predajný. Okrem toho ho nájdete vo veľkom množstve rôznych balení.

Najmenším balením je veľkosť so 60 kapsulami. Väčšie balenia sú následne 120 kapsúl alebo 180 kapsúl. Tie sú určené na dlhodobejšie používanie.

Cena za 60 kapsúl je približne 32 €. Ceny sa však líšia v závislosti od jednotlivých lekární.

STADA ProfiZYM Plus 60 kapsúl

Profi ZYM® plus je výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich neživočíšnych enzýmov. Obsahuje tiež selén a vitamín C, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Celý popis

STADA ProfiZYM Plus 180 kapsúl

ProfiZYM Plus je enzýmový výživový doplnok novej generácie obsahujúci jedinečný komplex synergicky pôsobiacich enzýmov rastlinného pôvodu - je zložený z 8 enzýmov, patentovaného proteolytického komplexu Serrazimes®-I a rutinu (bioflavonoid). Obsahuje seĺén a vitamín C. Celý popis

Najčastejšie otázky

Mnohých ľudí zaujíma viacero otázok ohľadom tohto prírodného lieku. Toto sú najčastejšie otázky, ktoré sa s Profizym spájajú.

Ako dlho je možné výživový doplnok používať?

Vďaka tomu, že má Profizym len prírodné zloženie a neobsahuje žiadne nevhodné látky, nespôsobuje závislosť, a preto sa môže užívať dlhodobo. Najväčšie balenie, 180 kapsúl, môžete pokojne užívať bez prestávky.

Je vhodný pre športovcov?

Vďaka tomu, že Profizym má skvelé účinky na zaťaženie organizmu, pôsobí proti únave a vyčerpanosti, je skvelý pre športovcov.

Pomáha pri hemoroidoch?

Aj keď to nie je spomenuté v účinkoch a výrobca nič podobné nespomína, podľa viacerých skúseností od ľudí, ktorí tento výživový doplnok skúšali, pomáha aj pri hemoroidoch.

Zhodnotenie

Ak máte jeden z problémov, proti ktorým dokáže Profizym bojovať alebo ak potrebujete výživový doplnok, ktorý bude vhodný pre vaše telo a doplní mu všetky vitamíny a minerály, rozhodne stavte aj vy na Profizym. Jeho účinky na telo sú viac ako skvelé.

Upozornenie

Tento výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Jedná sa o výživový doplnok, čiže sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladovať mimo dosahu detí! Skladovať na suchom a tmavom mieste, pri izbovej teplote. Neužívať pri známej precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku prípravku. Neužívať pri zníženej krvnej zrážanlivosti alebo u osôb so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťanie krvných zrazenín).

Stada Pharma Profizym Plus – recenzia, účinky, zloženie, dávkovanie
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.