Laktazan – extra, kvapky a tablety

Laktazan

Výživový doplnok LAKTAZAN s obsahom enzýmu laktáza. Prípravok sa odporúča užívať v dávke 1 tableta vždy na začiatku každej konzumácie mlieka alebo mliečnych výrobkov, Celý popis

  • zlepšuje trávenie laktózy
  • liek vhodný aj pre celiatikov

Ľudia, ktorí majú problém s mliečnymi výrobkami a sú alergickí na laktózu vedia veľmi dobre, čo slovo laktáza znamená. Od tohto slova je odvodený aj názov tabliet, ktoré zlepšujú trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením samotnej laktózy.

Pre zdravé trávenie mliečnych jedál je pre mnohých východiskom iba tento liek, ktorý je za skvelú cenu a patrí medzi tie najlepšie.

Čo je to Laktazan?

Hneď na začiatku sme už trochu na značili, čo Laktazan vlastne znamená. V krátkosti povedané, sú to tabletky alebo kvapky, ktoré sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí majú problémy s trávením mliečnych potravín. Ak teda s takýmto niečím problémy máte, možno je vám tento liek aj povedomý.

mliekoOkrem známeho problému s laktózou sa často tieto tablety alebo kapky spájajú aj s intoleranciou lepku. Dôvodom je nízka produkcia enzýmu laktáza, ktorá je niekedy až na nulovej úrovni. Výsledkom sú potom tráviace problémy, bolesti žalúdka, kŕče alebo aj horšie bolesti, ktoré ľuďom robia problémy v žití ich “normálneho” života.

 

Pravdou je, že ľudia, ktorí majú s laktózou problémy, nemôžu jesť nielen mliečne výrobky, ale takisto aj rad ďalších potravín, o ktorých by ste to nikdy nepovedali. V dnešnom svete sa laktóza pridáva do mnohých potravín ako napríklad cukrovinky, dressingy alebo aj niektoré druhy pečív. Nesmieme zabudnúť ani na lieky, pretože v každom piatom lieku sa laktóza nachádza, čo komplikuje nielen zdravotný stav, ale celkovo aj život každého človeka s intoleranciou na laktózu.

Ako sme už vyššie spomenuli, Laktazan sa nachádza nielen vo forme tabliet, ale takisto aj kvapiek.

Kvapky Laktazan

Kvapky sú vhodné najmä do mlieka. Jedny kvapky vám vystačia až na 30 litrov mlieka a môžete ich použiť univerzálne, na každý jeden druh. Jednoducho pôjdete do obchodu, vyberiete si mlieko, ktoré vám najviac chutí alebo ho máte najradšej a následne použijete doma kvapky. Po otvorení môžete kvapky skladovať pri izbovej teplote a vďaka malému objemu, len 7 ml, ho môžete vziať kamkoľvek idete.

Kvapky do mlieka

Pomáhajú potláčať príznaky intolerancie laktózy (napr. plynatosť) po požití mlieka. Celý popis

cena 14,49 €

Tablety Laktazan

Zaujímavosťou je, že tablety Laktazan nájdete aj s príjemnou chuťou mäty či jahody, vďaka čomu nebudú mať nepríjemnú chuť a dajú sa veľmi jednoducho konzumovať. Tablety sú vhodné nielen pre dospelých, ale takisto aj pre deti už od troch rokov.

LAKTAZAN tablety

tbl s príchuťou mäty 1x60 ks Celý popis

cena 13,99 €

Účinky

A aké sú teda účinky Laktazanu? Veľmi dobré! Vďaka kvapkám či tabletám môžete pokojne konzumovať všetky potraviny, ktoré obsahujú laktózu bez toho, aby ste po ich konzumácií mali kŕče alebo ste sa cítili veľmi zle.

Výhodou je aj to, že ho môžu používať deti od troch rokov, takže obmedzenie v konzumácií nemá naozaj nikto.

Do mlieka alebo nejakého tekutého výrobku stačí nakvapkať kvapky a následne ho zjesť. Pri tabletkách si stačí dať pred jedlom jednu až tri kusy a následne jesť to, čo chcete.

Nežiadúce účinky

Laktazan je prírodného pôvodu a je absolútne bezpečný pre zdravie človeka. Nie sú známe ani žiadne vedľajšie účinky či interakcie s inými výživovými doplnkami, potravinami alebo liekmi. Nemusíte sa tak báť tento liek užívať. Rovnako je tento liek vhodný aj pre celiatikov, keďže neobsahuje glutén.

Zloženie

Pre tých, ktorých by zaujímalo aj zloženie, Laktazan obsahuje:

  • Laktáza – enzým
  • Mikrokryštalická celulóza
  • Stearan vápenatý
  • Dextróza
  • Prírodná chuť mäty

Dávkovanie a užívanie

Užívanie nie je vôbec ťažké.

Dávkovanie kvapiek

Kvapky sa využívajú do mlieka a 7 ml rozriedite v 30 litroch mlieka. Podľa toho si dokážete veľmi jednoducho vypočítať, koľko ml potrebujete na svoj objem mlieka.

Dávkovanie tabletiek

Sa užívajú pred daným jedlom a podľa toho, koľko toho idete jesť. Ak trochu, stačí vám jedna tabletka, ak viac, mali by ste si dať dve alebo tri.

Dávkovanie Laktazan extra

V lekárňach môžete nájsť ešte jeden druh Laktazanu a tým je Laktazan extra. Ten sa od toho klasického odlišuje len tým, že má dvojnásobný účinok.

NÁŠ TIP: Využite Laktazan s dvojnásobným účinkom

(od ukonč. 3. roka) 1x7 ml Celý popis

cena 14,49 €

Záver

Ak máte problémy s laktózou, no nechcete sa nijako obmedzovať, tabletky a kvapky Laktazan sú tým pravým pre vás. Je to prírodný liek, ktorý nemá žiadne známe vedľajšie účinky a takisto nemá ani negatívny vplyv na telo.

Laktazan – extra, kvapky a tablety
4.7 (93.33%) 9 votes

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.