Jablčná vláknina – účinky, dávkovanie, cena

Vláknina ako taká je pre človeka a zdravé trávenie veľmi dôležitá. Sú na sebe závislé a spolu súvisia. Vláknina sa vo veľkých množstvách nachádza práve v ovocných šupkách, ktorým by sme sa nemali vyhýbať. Jablčná vláknina je jedným typom z vláknin, ktoré vám pomôžu schudnúť a poskytnúť črevám zdravú flóru.

Čo je jablčná vláknina?

Jablčná vláknina je špeciálna a vysokokvalitná vláknina, ktorá sa extrahuje minimálnym spracovaním. Nie je pri nej odstránený ani prírodný pektín. Do produktu je zahrnutá aj šupka a sušená jablčná dužina bohatá na rozpustnú a nerozpustnú vlákninu.

Táto vláknina je pre človeka veľmi dobrá práve vďaka tomu, že obsahuje všetky prirodzene sa vyskytujúce vitamíny, minerály, fytonutrienty a antioxidanty, ktoré naše telo potrebuje.

Je na vás, či sa rozhodnete skonzumovať čerstvé jablko alebo jeho vlákninu. Rozdiel je však v tom, že v jablčnej vláknine máte omnoho vyššiu koncentráciu vlákniny, vďaka čomu získate do tela omnoho viac dôležitých látok.

Zloženie jablčnej vlákniny je vo väčšine prípadov rovnaké. Tento jemnozrnný prášok s typickou vôňou jabĺk tvorí rozpustná a nerozpustná vláknina. Nechýba ani dôležitý vitamín C.

Účinky jablčnej vlákniny

Vďaka skvelému zloženiu jablčnej vlákniny, dokáže tento produkt z jabĺk bohatý na vitamín C, perfektne pomáhať telu v mnohých sférach. Jej hlavné účinky sú:

  • Vďaka vysokému obsahu vlákniny zlepšuje trávenie a celý tráviaci trakt
  • Podporuje chudnutie a normalizuje tvar tela
  • Pomocou jablčnej vlákniny si obnovíte pravidelnosť stolice a prúdenie lymfatických čističov
  • Pomáha bojovať proti alergiám
  • Vďaka vláknine získate veľké množstvo energie
  • Zlepšuje funkciu mozgu a sústredenie
  • Rýchlejšie sa vyliečite z rôznych chrípok a prechladnutí
  • Zo svojho tela odstránite voľné radikály
  • Znižuje cholesterol a krvný tlak
  • Znižuje obsah ťažkých kovov v krvi

Vďaka týmto účinkom si jablčnú vlákninu zamilujete aj vy.

Wolfberry Jablčná vláknina 250 g


Jablčná vláknina 250g Wolfberry. Prirodzene bezlepková jablčná vláknina je považovaná za balzam pre naše črevá. Naviac príjemne vonia a ochutí vašu raňajkovou kašu, dezerty alebo smoothie. Vl... Celý popis

cena 1,60 €

Ako použiť jablčnú vlákninu?

Jablčná vláknina sa dá veľmi jednoducho použiť. V obchodoch ju nájdete v prášku a pridať si ju tak môžete do rôznych koktejlov, káš, šalátov či jogurtov. Stačí, ak pridáte jednu polievkovú lyžicu vlákniny do svojho jedla.

Dávkovanie

Odporúčaná dávka je 1 polievková lyžica denne, čo je približne 10 gramov vlákniny. Najlepšie urobíte ak túto dávku neprekročíte.

Jablčná vláknina

Jablčná vláknina sa vyrába zo 100% usušených jabĺk. Celý popis

cena 0,96 €

Záver

Starajte sa o svoje zdravie aj pomocou jablčnej vlákniny, ktorá je vhodná najmä pre trávenie a vyprázdňovanie.

Jablčná vláknina – účinky, dávkovanie, cena
5 (100%) 1 vote

You May Also Like

About the Author: Mgr. Ondrej Bielik

Študoval som na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zaujímam sa hlavne o liečivé byliny, zdravie a chudnutie. Sem tam niečo napíšem na môj FB


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.